close
تبلیغات در اینترنت
آثار باستانی شهر رم ایتالیا
loading...

مطالب اینترنتی

پیدا کردن جاذبه های مدرن و دیدنی در رم کار سختی نیست اما دلیل اصلی اکثر گردشگران برای دیدن شهر باستانی رم، جاذبه های تاریخی و باستانی آن است. به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ آثار باستانی و بناهای تاریخی و معماری های برجسته و شاهکار در شهر رم به وفور دیده می شود. جاذبه های گردشگری و تاریخی این سرزمین در واقع شهره خاص و عام است. اما در آن میان، یک سری بناها و جاذبه ها هم هستند که تاکنون نتوانسته اند خود را به خوبی به بازدیدکنندگان بشناسانند. از این رو ما قصد داریم در این مطلب مکان های کمتر شناخته…

آثار باستانی شهر رم ایتالیا

وبلاگ بازدید : 37 دوشنبه 06 دي 1395 نظرات ()


basilica_di_san_giovanni_in_laterano_-_interior

پیدا کردن جاذبه های مدرن و دیدنی در رم کار سختی نیست اما دلیل اصلی اکثر گردشگران برای دیدن شهر باستانی رم، جاذبه های تاریخی و باستانی آن است.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ آثار باستانی و بناهای تاریخی و معماری های برجسته و شاهکار در شهر رم به وفور دیده می شود.

جاذبه های گردشگری و تاریخی این سرزمین در واقع شهره خاص و عام است. اما در آن میان، یک سری بناها و جاذبه ها هم هستند که تاکنون نتوانسته اند خود را به خوبی به بازدیدکنندگان بشناسانند. از این رو ما قصد داریم در این مطلب مکان های کمتر شناخته شده این شهر را به شما معرفی نماییم. پس با ما همراه باشید.

سن جووانی در لترانو San Giovanni in Laterano

‏سن جووانی کلیسای جامع رم، جایگاه رسمی پاپ رومی است که از زمان پاپ ژولیوس دوم برقرار بوده است. پاپ ژولیوس دوم همان کسی است که تمام کارهای میکل آنژ را سفارش داد و در قرن شانزدهم عملیات پاپ را به سن پیتر منتقل نمود. اینجا همان جایی است که او برای ساخت آرامگاه خود برنامه ریزی کرده بود. این مکان توسط امپراتور کنستانتین در اوایل قرن چهارم به کلیسا اهدا شده تا یک کلیسای جامع و یک زیارتگاه در آن ساخته شود. این مکان دارای فضاهای داخلی بی نظیری اثر برومینی، یک سقف طاقدار قرن شانزدهمی پر از جزئیات با طلای واقعی و یک کف موزاییک کاری شده پیچیده می باشد.

 

اور EUR

برخلاف شواهد موجود، کلیساها تنها بناهای شاخص رم نیستند. در جنوب این شهر محله «اور» مربوط به دوران فاشیست قرار گرفته است که به دستور شخص بنیتو موسولینی به عنوان نگاهی آینده نگر به جهانی عادلانه ساخته شده و گردشگران زیادی هر ساله از آن بازدید می نمایند. یک لحظه رم باستانی را با بناهای مدرن امروزی مقایسه کنید. پالاتزو دلا چیویلتا ایتالیانا پاسخی قابل توجه به کولوسئوم تاریخی است و امروز مقر کار شرکت فندی Fendi می باشد. هرچند امکان بازدید از کل این ساختمان برای بازدیدکنندگان وجود ندارد اما می توان از طبقه همکف آن دیدن کرد.

 

سن کلمنته San Clemente

رم شبیه کیکی لایه لایه از تاریخ می باشد و هیچ جا بهتر از مجموعه سن کلمنته نمی تواند مقاطع زمانی مختلف را نمایش دهد. ساختمان اولیه سن کلمنته در حقیقت یک کلیسای قرون وسطایی است و حدود سال ۱۱۱۰ ساخته شده است. با پایین رفتن از یک ردیف پله، به لایه بعدی از قرن چهارم می رسیم که کلیسایی اولیه است و روی پایه های یک خانه بنا شده است. زیرزمین این خانه یعنی لایه سوم، انباری بوده که به عنوان مکان عبادت پیروان میترا Mithras، خدای محبوب پارسیان معروف بوده است.

 

سن استفانو روتوندو San Stefano Rotondo

با یک پیاده روی کوتاه از سن جووانی، به کلیسای سن استفانو می رسید که در کنار بیمارستان بزرگی از نظرها پنهان شده است. این کلیسا به سبک یک معبد پاگانی حدود سال ۴۶۸ ساخته شده است. محراب مرکزی و شبستان دایره ای، بازدیدکنندگان را به گذشته های دور می برد. آنچه در مورد سن استفانو بیش از هر چیز جلب توجه می کند نقاشی های دیواری قرن شانزدهمی است که قتل عام وحشیانه ای را روایت می کنند. ظاهرا این نقاشی ها برای مبلغان مذهبی کشیده شده اند تا آنها را برای بدترین وضعیت آماده کند.

 

سانتا پراسده Santa Prassede

این کلیسای قرن هشتمی در گوشه ای در کنار سانتا ماریا مجوره، طراحی شده تا خانه ای برای دو دختر شهید سن پیتر (جز اولین نفراتی که به دین مسیحیت پیوستند) در رم باشد. این کلیسا مانند جعبه جواهری پر از موزاییک های درخشان است که معروف ترین آثار بیزانسی را به چالش می کشد.

 

سانتا ماریا در آراکلی Santa Maria in Aracoeli

کلیسای سانتا ماریا بر تپه کاپیتولین واقع شده است. اما از میدان خارج از موزه که میکل آنژ طراحی کرده قابل دسترسی نیست و برای رسیدن به آن باید از تپه پایین رفته و مجددا تعدادی پله را بالا بروید. کلیسای سانتا ماریا در آرکلی شامل نقاشی دیواری های (نقاشی های آبرنگی روی گچ) کم نظیری از نقاش معروف Pinturicchio منسوب به قرن پانزدهم می باشد که در کلیسای کوچک بوفالینی قرار دارند.

 

دوچرخه سواری در مسیر اپیان Appian Way

در جنوب دیوارهای اورلیان Aurelian Walls که مرزهای سنتی رم به حساب می آیند، یکی از قدیمی ترین و مهم ترین خیابان های دنیا یعنی خیابان اپیان آغاز می شود. ساخت این خیابان به ۳۱۲ پیش از میلاد باز می گردد و در قسمت هایی از آن هنوز ماشین ها، پیاده ها و مخصوصا دوچرخه سواران دیده می شوند. کفپوش اصلی این مسیر، سنگ های بازالتی بزرگ و ناهموار است. می توان از دفتر پارک رجونال دلاپینا دوچرخه ای کرایه کرد و از کنار دخمه های مسیحی، مقابر رومی و مجرای آب کلودیان Claudian Aqueduct پدال زد و بعدازظهری به یادماندنی را رقم زد.

موضوع آزادلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

شهر های مهم ایتالیا پایتخت ایتالیا شهر رم با نزدیک به سه و نیم میلیون نفر، پرحمعیت ترین شهر این کشور بوده درباره رم شهر رمبدون اغراق باید گفت ایتالیا مرکز توریست های جهان است و در بین شهر های ایتالیا رم هر زیباترین جاذبه های گردشگری شهر باستانی همدان …زیباترین جاذبه های گردشگری شهر باستانی همدان ، همدان یکی از قدیمی ترین شهرهای معروف آژانس مسافرتی لندن ویزا تور هتل …آژانس مسافرتی لندن ارائه دهنده خدمات ارزی رزرو هتـل اخـذ ویـزای شینگن انگلیس زیبا ترین شهرهای دنیا فلورانس، ایتالیا تصاویر …فلورانس شهری زیبا، تاریخی و خوش آب و هوا در شمال ایتالیاست وقتی از سفر به ایتالیا هواپیمایی عمان ایر بلیط پرواز عمان ایر قیمت …هواپیماییعمانایرایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم می باشد این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا بررسی آثار معماری نیکلای مارکف معماری، دکوراسیون …علاقه‌مند بدون تحقیق از تنوع کاربردی و گوناگونی فضاهای‌ هر کدام از این فضاها آشنایی با لندن بریتانیالندن، مخلوطی از یک شهر جهان سومی و یک شهر کاملا پیشرفته است مساحت شهر نزدیک به یک آشنایی با کشور ایتالیا و طبیعت سحرآمیز تصاویربرای تکمیل این شناخت البته باید شراب‌ها و غذاهای ایتالیا را هم تجربه کرد غنا و تنوع گذری بر تاریخچه هنر معماری در ایران خلیج فارسشاید به جرات بتوان گفت برای اولین بار ایرانی ها بودند كه آجر را درست كرده و از آن در شهر های مهم ایتالیا پایتخت ایتالیا شهر رم با نزدیک به سه و نیم میلیون نفر، پرحمعیت ترین شهر این کشور بوده و دیگر درباره رم شهر رم بدون اغراق باید گفت ایتالیا مرکز توریست های جهان است و در بین شهر های ایتالیا رم هر ساله زیباترین جاذبه های گردشگری شهر باستانی همدان عکس زیباترین جاذبه های گردشگری شهر باستانی همدان ، همدان یکی از قدیمی ترین شهرهای معروف ایران آژانس مسافرتی لندن ویزا تور هتل آژانس مسافرتی لندن ارائه دهنده خدمات ارزی رزرو هتـل اخـذ ویـزای شینگن انگلیس کانادا و زیبا ترین شهرهای دنیا فلورانس، ایتالیا تصاویر لست سکند فلورانس شهری زیبا، تاریخی و خوش آب و هوا در شمال ایتالیاست وقتی از سفر به ایتالیا صحبت می هواپیمایی عمان ایر بلیط پرواز عمان ایر قیمت بلیط پرواز هواپیماییعمانایر ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم می باشد این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو بررسی آثار معماری نیکلای مارکف معماری، دکوراسیون داخلی علاقه‌مند بدون تحقیق از تنوع کاربردی و گوناگونی فضاهای‌ هر کدام از این فضاها استنتاج می آشنایی با لندن بریتانیا لندن، مخلوطی از یک شهر جهان سومی و یک شهر کاملا پیشرفته است مساحت شهر نزدیک به یک‌هزار و آشنایی با کشور ایتالیا و طبیعت سحرآمیز تصاویر رم، فلورانس، ونیز و بسیاری شهرهای دیگر، از جمله مقصدهای هنری هستند که برنامه هر بازدید گذری بر تاریخچه هنر معماری در ایران خلیج فارس شاید به جرات بتوان گفت برای اولین بار ایرانی ها بودند كه آجر را درست كرده و از آن در معماری اثار باستاني شهر اصفهان آثار باستاني شهر خرم آباد اثار باستاني شهر بيجار آثار باستاني شهر شوش اثار باستاني شهر هرات آثار باستاني شهر كرمان

مطلب آثار باستانی شهر رم ایتالیا در سایت مفیدستان


لینک منبع و پست :آثار باستانی شهر رم ایتالیا
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b1%d9%85-%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 35
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 3
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 5
 • بازدید ماه : 17
 • بازدید سال : 504
 • بازدید کلی : 1,225